Trilex Ausflug Zittauer Schmalspurbahn Titelbild

Żytawska Kolej Wąskotorowa

Pełną parą w góry

Z Żytawy codziennie pojechać można kolejką parową w niezwykle atrakcyjny turystycznie region Gór Żytawskich. Przejażdżka 130-letnią Żytawską Kolejką Wąskotorową sprawi radość zarówno dużym jak i małym pasażerom. W południowo-wschodniej części Saksonii na poszukiwaczy przygód czekają malownicze formacje skalne i małe górskie wioseczki z uroczymi domami przysłupowymi. Tutejsze muzea i liczne inne obiekty prezentują fantastyczny świat baśni i legend, które współtworzą długą historię regionu i tutejszych gór. Z dworca w Zittau (pl. Żytawa) podróżni mogą pojechać kolejką parową do kurortów Oybin i Jonsdorf, w oryginalny sposób zwiedzając po drodze przepiękną okolicę. Odkryj razem z nami skarby saksońskiej kultury kryjące się pośród fascynujących krajobrazów Gór Żytawskich.

Z TYM BILETEM DOTRZESZ DO CELU

Bilet dzienny Trilex-Tagesticket na przejażdżkę przez Górne Łużyce pociągiem RE1/RB60 z Görlitz przez Löbau i Bautzen (pl. Budziszyn) do Bischofswerdy i stamtąd po przesiadce dalej pociągiem RE2/RB61 aż do Zittau. W pojedynkę czy z grupą do 5 osób – trilex-Tagesticket – to gwarancja korzystnych przejazdów.

Nasza oferta dla rodzin: W ramach biletu można zabrać ze sobą bezpłatnie do 3 dzieci w wieku między 6 a 14 lat!

Bilet dzienny trilex-Tagesticket
Trilex Ausflug Zittauer Schmalspurbahn Tipp Erlebnis
Trilex Ausflug Zittauer Schmalspurbahn Tipp Erlebnis

POZNAJ KOLEJ PAROWĄ

Żytawska Kolej Wąskotorowa co roku przygotowuje coś specjalnego, aby zachęcić do bliższego poznania uroków kolei parowej: pociągi muzyczne i historyczne przejażdżki w czasie do lat 1890-tych i 1920-tych zabytkowymi pociągami to przeżycie, które na długo pozostaje w pamięci.

Więcej ciekawych wydarzeń & informacji znajdziesz tutaj: https://www.zittauer-schmalspurbahn.de/pl/strona-glowna/

Trilex Ausflug Zittauer Schmalspurbahn Tipp Oybin
Trilex Ausflug Zittauer Schmalspurbahn Tipp Oybin

KURORT I GÓRA OYBIN

Cel dzisiejszej przejażdżki kolejką parową to: góra Oybin wraz z kurortem o tej samej nazwie. Zarezerwuj pełną przeżyć wycieczkę, podczas której dawna zamkowa pomoc kuchenna Brunhilda poprowadzi cię przez Wąwóz Rycerski na sam szczyt góry. Po drodze poznasz legendy i mity związane z regionem, wśród nich również historię o tajemniczym skoku dziewicy. Rozpościerający się ze szczytu widok na ruiny romantycznego kompleksu zamkowo-klasztornego wynagrodzi trudy wchodzenia. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby przejść trasę pieszo, skorzystaj z Oybiner Gebirgs-Express, który dojeżdża prawie pod samo wejście do ruin.

Trilex Ausflug Zittauer Schmalspurbahn Tipp Lausche
Trilex Ausflug Zittauer Schmalspurbahn Tipp Lausche

WĘDRÓWKA NA LAUSCHE

Kolejnymi atrakcjami Gór Żytawskich są Lausche (pl. Łysa), najwyższy szczyt, ciągnącego się wzdłuż niemiecko-czeskiej granicy, łańcucha górskiego oraz Töpfer – osobliwa szczelina skalna z platformą widokową.


Dojazd

Żytawska Kolej Wąskotorowa odjeżdża z dworca w Zittau, leżącego w sieci trilex na linii RE2/RB61 Dresden – Zittau – Liberec. Z Görlitz można dostać się do dworca w Zittau pociągami kolei Ostdeutsche Eisenbahn GmbH (ODEG). Bilety w taryfie ZVON nabyć można w Biurze Obsługi Klienta Reisezentrum Görlitz lub u konduktora w pociągu. Pociągi parowe odjeżdżają z peronu kolejki wąskotorowej przy placu przed dworcem.

WYSZUKAJ POŁĄCZENIE

:
h

od

do

Biuro klienta

Bahnhofstraße 41, 02763 Zittau

tel.: +49 3583 540540

godziny otwarcia: codziennie w godz. 8:30 do 13:30