Drezno - Miasto kultury i sztuki

DREZNO | Miasto kultury i sztuki

Z wizytą we Florencji nad Łabą

Słynna panorama miasta odbija się pełna gracji w połyskującym lustrze Łaby. Ze spokojnych nadłabskich zielonych błoni tylko kilka kroków potrzeba, aby znaleźć się pośród światowej sławy zabytków. Z jednej strony dawny przepych miasta sztuki i kultury z Zwingerem, Zielonym Sklepieniem, Operą Sempera i Frauenkirche. Z drugiej nowoczesność: Nowa Synagoga, Muzeum Wojskowo-Historyczne i pełna życia i energii teraźniejszość.

Jak idealnie uzupełniają się tutaj zabytkowe Stare Miasto z energetycznym Neustadtem, jak silnie przyciągają się wzajemnie klimat tętniącej życiem metropolii i leniwa atmosfera krainy Łaby – i to niezwykłe, wszechobecne piękno! Poznaj Drezno, nazywane również Florencją nad Łabą, poznaj gościnność tego pełnego radości życia miasta.

Trilex ausflug dresden tipp zwinger
Trilex ausflug dresden tipp zwinger

WARTO ZOBACZYĆ W DREŹNIE

Drezdeńska starówka z jej barokowymi budowlami i kościołem Frauenkirche, ukazująca niezwykłe przemiany, jakie nastąpiły tu po drugiej wojnie światowej, to obowiązkowy punkt programu zwiedzania. O inspirowanym zamkiem w Wersalu Zwingerze również nie można zapomnieć.

▶ Z dworca na drezdeńską starówkę idzie się ok. 20 minut spacerem.

Trilex ausflug dresden tipp grosser garten
Trilex ausflug dresden tipp grosser garten

PARK GROßER GARTEN

Drezno ma dla rodzin z dziećmi niesamowicie bogatą ofertę. Kto szuka ucieczki od samochodów, skrzyżowań i sklepów, ale nie chce wyjeżdżać z miasta, powinien koniecznie odwiedzić park Großer Garten. To prawdziwy highlight z tradycją, założony już w 1676 r. Na terenie rozległego parku można uprawiać najróżniejsze sporty, spacerować, a nawet zorganizować piknik. Obok kolejki parkowej i zoo w sąsiedztwie znajduje się również Muzeum higieny. Wystawa stała w dziale dziecięcym muzeum to idealne miejsce na wizytę z małymi dziećmi, które z pewnością dokonają tu wielu niezwykłych odkryć.

▶ Z Dworca Głównego to tylko ok. 20 minut piechotą. Tramwajem nr 10 do przystanku Großer Garten ok. 5 minut.

Trilex ausflug dresden tipp dampfer
Trilex ausflug dresden tipp dampfer

DREZNO Z POKŁADU STATKU

Po zwiedzaniu i zakupach najlepiej poszukać odpoczynku nad rzeką z widokiem na zapierającą dech w piersiach panoramę miasta. Tutaj staje się jasne, dlaczego Drezno nazywane jest Florencją nad Łabą. Á propos Łaba: Miasto oraz jego okolice można też zwiedzać z pokładu statku. A na pokładzie statku, należącego do najstarszej floty parostatków na świecie, oferującego pasażerom wgląd w fascynującą technikę i rozpieszczającego ich podniebienia kulinarnymi przysmakami, będzie to z pewnością niezapomniane przeżycie. Poza krótkimi rejsami w obrębie miasta możliwe są też dłuższe wypady w rejony Szwajcarii Saksońskiej oraz Krainy Łaby.

▶ Do Terrassenufer, gdzie parowce rozpoczynają swoje rejsy, pieszo deptakiem Prager Straße przez Rynek i Plac Zamkowy to ok. 25 minut.

Trilex ausflug dresden tipp zoo
Trilex ausflug dresden tipp zoo

DREZDEŃSKIE ZOO

Tutejsze zoo to prawdziwa atrakcja dla rodzin z dziećmi. Położone w samym sercu Drezna, jest domem dla ponad 1400 zwierząt, zamieszkujących nowoczesne wybiegi, do złudzenia przypominające naturalne warunki życia zwierząt. Sześć wybiegów zadaszonych gwarantuje udaną, pełną spotkań i obserwacji wizytę również przy gorszej pogodzie. Można tu spacerować po otwartej dla gości wolierze z flamingami, przyglądać się nurkującym pingwinom peruwiańskim i podglądać zwierzęta żyjące w ukryciu.

▶ Z Dworca Głównego to ok. 20 minut piechotą. Tramwajem nr 9 od przystanku Hauptbahnhof Nord do przystanku Zoo to ok. 5 minut


Dojazd pociągiem trilex

Drezno leży w obrębie sieci trilex i można do niego dojechać bezpośrednio pociągiem linii RE1/RB60 Zgorzelec – Görlitz – Dresden.

WYSZUKAJ POŁĄCZENIE

:
h

od

do

Informacja turystyczna przy Frauenkirche

QF Passage , Neumarkt 2, 01067 Drezno

lub bezpośrednio na dworcu (w hali kopułowej, na wprost schodów prowadzących na peron 3)

telefon +49 351 501 501
fax +49 351 501 509
e-mail info@dresden.travel

Bilet na Twoją wycieczkę

Od stacji Zgorzelec lub Görlitz najlepiej nabyć nasz bilet dzienny trilex-Tagesticket. Można go nabyć bezpośrednio u konduktora w pociągu – oczywiście bez dodatkowej opłaty. W pojedynkę czy z grupą do 5 osób – trilex-Tagesticket – to gwarancja korzystnych przejazdów.

Nasza oferta dla rodzin: W ramach biletu można zabrać ze sobą bezpłatnie do 3 dzieci w wieku między 6 a 14 lat!

Na podróż w kierunku Drezna można ponadto, w okienku biletowym w Zgorzelcu, nabyć bilet specjalny „Promocja Drezdeńska“ naszego partnera KD.

Bilet dzienny trilex-Tagesticket