Інформація про Вашу поїздку та прибуття до Німеччини

Information for Ukrainian refugees about entering and travelling within Germany


Шановні українські пасажири!

Маючи при собі український (закордонний) паспорт чи ID-картку, ви маєте можливість безкоштовного проїзду в поїздах до Берліну, Дрездену, Нюрнбергу та Мюнхену; наявність квитка за цими маршрутами не потрібна.

Але якщо ви плануєте їхати далі від вище вказаних міст, то вам необхідно звернутися в Центр подорожуючих німецької залізниці «DB Reisezentrum» чи в представницьку агенцію компанії «DB» та отримати безкоштовний квиток з позначкою „helpukraine“ («допомогадляукраїни»). Квиток дає право на проїзд у вагонах 2-го класу і дійсний до кінцевої точки призначення. Під час перевірки квитків пред’явіть, будь ласка, борд-провіднику поїзда документ, що засвідчує вашу особу: український (закордонний) паспорт чи ID-картку.

Більше інформації

Наведена нижче інформація зазвичай стосується різних видів транспорту. Для поїздок з Länderbahn, будь ласка, зверніть увагу на відомості про «місцеві поїзди». Щодо інформації про міжміські перевезення та квитка Help Ukraine, рекомендуємо ознайомитися з чинними правилами за посиланням www.bahn.de/info/helpukraine. Дякую, ваш Länderbahn.

Часті запитання щодо надання допомоги Україні

Чи потрібен мені квиток?

Для в’їзду до Німеччини достатньо мати паспорт громадянина України або посвідчення особи, видане в Україні. У такий спосіб ви зможете дістатися до місця призначення на будь-якому поїзді ближнього прямування.

Щоб продовжити подорож поїздом дальнього прямування, ви можете отримати безкоштовний квиток „helpukraine“ у центрі обслуговування пасажирів DB. Квиток видається до зазначеного вами місця призначення (навіть в іншій країні) на один день проїзду максимум протягом трьох діб з моменту видачі.

З паспортом громадянина України можна сісти на будь-який поїзд?

З 01.03.2022 р. біженцям з України, які в’їжджають до Німеччини з Польщі, Чехії та Австрії, достатньо мати при собі паспорт. Квиток не потрібний.
Якщо після прибуття до місця призначення ви вирішите поїхати до друзів, родичів або знайомих потягами далекого сполучення (ICE, TGV, RJX, IC/EC), то можете оформити безкоштовний квиток helpukraine у будь-якому центрі обслуговування DB Reisezentrum або агенції DB.
Для проїзду у поїздах приміського сполучення квиток не потрібний, достатньо лише мати при собі документ, що засвідчує особу.

«Помоги Украине»

 • Чи можу я скористатися квитком «helpukraine», щоб потрапити в країну на захід від Німеччини?

Після прибуття до Німеччини зі сходу ви можете отримати в центрі обслуговування DB або агенції DB безкоштовний квиток helpukraine до бажаного місця призначення. Це також може бути інша країна.
Ми ще узгоджуємо деталі із залізницями інших країн, з якими співпрацюємо. Наразі ви можете поїхати до таких країн:
Бельгія, Данія, Франція (потягами ICE, TGV і Thalys), Люксембург, Нідерланди, Австрія, Польща, Швейцарія, Словаччина, Чехія, а також до провінції Південний Тіроль в Італії, якщо поїдете на поїзді Eurocity, що прямує до Верони, Болоньї або Венеції.

 • Чи можу я взяти дітей з собою?

Так, дітей можна брати. Для дітей до 15 років квитки не видаються, натомість їхні дані зазначаються на квитках, виданих для дорослих.

 • Чи можу я взяти з собою собак?

Можна брати собак. Собаки повинні бути в наморднику. Собака має бути на повідці

 • Як довго буде доступна допомога?

Поки що строк дії не встановлений, тому правило діятиме, доки не буде оголошено інше.

 • Скільки дійсний квиток «helpukraine»?

З квитком „helpukraine“ ви можете дістатися до місця призначення протягом 2 днів.

 • Які потяги я можу використовувати?

Квитки „helpukraine“ діють для всіх поїздів DB дальнього прямування. Вони також дають право на користування поїздами ближнього прямування, щоб дістатися до потрібного вокзалу для пересадки на поїзд дальнього прямування або місця призначення після подорожі поїздом дальнього прямування.

Знахідки

Ви залишили щось в поїзді під час поїздки? В цьому випадку зв'яжіться з нами

https://www.laenderbahn.com/tr... Пасажир, який будь-що втратив, при отриманні знахідки повинен обов'язково назвати свою повну адресу та засвідчити свою особу.


Питання та відповіді - Це повинні знати біженці з України

Чи можу я приїхати до Німеччини?

Наразі громадяни України можуть в’їжджати до Німеччини без візи. Це правило також застосовується, якщо Ви 24 лютого 2022 року були на території іншої країни. Якщо Ви є громадянином іншої країни, але 24 лютого 2022 року перебували в Україні, Ви також можете приїхати до Німеччини. Це правило діє щонайменше до 23 травня 2022 року.

Де я можу зупинитись?

Якщо Ви можете зупинитись у друзів чи родичів у Німеччині – дуже добре! Спочатку відпочиньте, а коли відновите сили, переходьте до вирішення наступного питання.

Є багато платформ, на яких Ви можете знайти тимчасове безкоштовне житло у приватних осіб. Наприклад:

Якщо Ви не знайшли житло – не панікуйте! Прямуйте до найближчого центру прийому біженців (Ankunftszentrum) або земельного центру прийому біженців (Landesaufnahmestelle), у якому Вам нададуть тимчасове розміщення та харчування, додаткові соціальні консультації та медичне обслуговування. Вас зареєструють та нададуть додаткову інформацію.

Чи потрібно мені реєструватися?

Так, але не хвилюйтеся, якщо Ви не зареєструвалися у відповідному органі одразу після прибуття. Багато органів влади зараз перевантажені. Якщо Вас розмістять у центрі прийому біженців (Ankunftszentrum) чи земельному центрі прийому біженців (Landesaufnahmestelle), Вас також зареєструють на місці. Якщо Ви зупинились у друзів чи родичів, повідомте про це імміграційну службу у Вашому місті.

Порада: якщо у Вас є друзі чи родичі в Німеччині, обов’язково вкажіть це під час реєстрації. У іншому випадку, може так статися, що Вас відправлять до іншої федеральної землі.

І ще одна порада: Наразі багато людей їдуть до Берліна і хочуть там залишитись. Як наслідок, притулки в місті переповнені, а органи влади перевантажені. Крім того, більшість біженців, які зараз перебувають у Берліні, ймовірно, будуть відправлені до інших федеральних земель. Якщо у Вас немає друзів чи родичів у Берліні, краще поїхати до іншого (меншого) населеного пункту.

Як довго я можу залишатися в Німеччині?

Після реєстрації Ви отримаєте посвідку на проживання на один-два роки відповідно до статті 24 Закону про перебування у ФРН. Потім цей дозвіл можна буде подовжити на строк від одного до трьох років.

Додаткова інформація


Докладніше тут

 • Під час подорожі необхідно носити медичну маску.
 • Собаки повинні бути в наморднику. Собака має бути на повідці

Докладніше тут

General Information

https://zugportal.de/collectio...


Informationen auf Deutsch

Lieber Fahrgast,

Sie haben die Möglichkeit mit Ihrem ukrainischen Pass/ID bis Berlin, Dresden, Nürnberg, München zu fahren und benötigen dafür keine weitere Fahrkarte. Bitte zeigen Sie Ihren ukrainischen Ausweis (Pass/ID) dann bei der Fahrkartenkontrolle im Zug mit vor.

Mehr Infomationen

Die nachfolgenden Informationen beziehen sich im Allgemeinen auf unterschiedliche Verkehrsmittel. Für Fahrten mit der Länderbahn beachten Sie die Aussagen zu den „Nahverkehrszügen“. Hinsichtlich der Auskünfte zum Fernverkehr sowie dem Help Ukraine Ticket, empfehlen wir, sich unter dem folgendem Link https://www.bahn.de/info/helpukraine über die aktuellen Bestimmungen zu informieren. Vielen Dank, Ihre Länderbahn.

FAQ zur Ukrainehilfe

Ist eine Fahrkarte erforderlich?

Für die Einreise nach Deutschland reicht der ukrainische Pass oder ein entsprechendes ukrainisches Ausweisdokument. So können Sie dann in jeden weiteren Nahverkehrszug an Ihr Ziel reisen.

Für Weiterreise im Fernverkehr bekommen Sie ein kostenfreies Ticket „helpukraine“ im DB Reisezentrum. Es wird bis zu Ihrem gewünschten Zielort (auch im Ausland) ausgestellt.

Kann ich mit meinem Ukrainischen Pass jeden Zug nutzen?

Nachdem Sie in Deutschland aus Richtung Osten angekommen sind, erhalten Sie im DB Reisezentrum oder der DB Agentur ein kostenfreies helpukraine-Ticket bis zu ihrem gewünschten Zielort. Dieser kann auch im Ausland liegen.

Wir sind noch in der Abstimmung mit unseren Partnerbahnen. Aktuell können Sie Ziele in folgenden Ländern erreichen:

Belgien, Dänemark, Frankreich (ICE, TGV und Thalys), Luxemburg, Niederlande, Österreich, Polen, Schweiz, Slowakei, Tschechien und Südtirol, wenn Sie einen Eurocity nutzen, der bis Verona, Bologna oder Venedig fährt.

Informationen zum helpkraine-Ticket

 • Kann ich auch ins westlich gelegene Ausland damit fahren?

Nachdem Sie in Deutschland aus Richtung Osten angekommen sind, erhalten Sie im DB Reisezentrum oder der DB Agentur ein kostenfreies helpukraine-Ticket bis zu ihrem gewünschten Zielort. Dieser kann auch im Ausland liegen.

Wir sind noch in der Abstimmung mit unseren Partnerbahnen. Aktuell können Sie Ziele in folgenden Ländern erreichen:

Belgien, Dänemark, Frankreich (ICE, TGV und Thalys), Luxemburg, Niederlande, Österreich, Polen, Schweiz, Slowakei, Tschechien und Südtirol, wenn Sie einen Eurocity nutzen, der bis Verona, Bologna oder Venedig fährt.

 • Können Kinder mitgenommen werden?

Ja, Sie können Ihre Kinder mitnehmen. Kinder unter 15 Jahre werden auf die Fahrkarte des Erwachsenen mit eingetragen.

 • Was gilt für Hunde?

Hunde können mitgenommen werden. Hunde müssen einen Maulkorb tragen und an der Leine geführt werden.

 • Wie lange gilt diese Regelung?

Zunächst gilt diese Regelung bis auf Weiteres.

 • Welche Geltungsdauer hat das Ticket?

Das Ticket gilt 2 Tage zur Fahrt zum Zielort.

 • Welche Züge können genutzt werden?

Das Ticket gilt in allen DB Fernverkehrszügen. Darüber hinaus können auch Nahverkehrszüge genutzt werden.

Fundsachen

Sie haben während Ihrer Reise im Zug etwas liegen gelassen? Dann setzen Sie sich doch mit uns in Verbindung:

https://www.laenderbahn.com/tr... Der Fahrgast, der etwas verloren hat, muss bei Aushändigung des Fundgegenstandes in jedem Fall seine vollständige Adresse angeben und sich ausweisen.

Allgemeine Informationen

 • Bitte tragen Sie eine Maske.
 • Sie können Ihren Hund mitnehmen. Dieser muss an einer Leine geführt werden und einen Maulkorb tragen.

More Information:

General Information

https://zugportal.de/collectio...

Fragen und Antworten - Das müssen Flüchtlinge aus der Ukraine wissen

Darf ich nach Deutschland einreisen?

Ukrainische Staatsbürger dürfen aktuell in jedem Fall ohne Visum nach Deutschland einreisen. Das gilt auch, wenn Sie sich am 24. Februar 2022 in einem anderen Land aufgehalten haben. Wenn Sie eine andere Staatsangehörigkeit besitzen, sich aber am 24. Februar 2022 in der Ukraine aufgehalten haben, dürfen Sie auch einreisen. Diese Regelung gilt zunächst bis zum 23. Mai 2022.

Wo finde ich eine Unterkunft?

Wenn Sie bei Freunden oder Verwandten in Deutschland unterkommen können - sehr gut! Dann erholen Sie sich erstmal und wenn Sie wieder Kraft haben, gehen Sie zur nächsten Frage über.

Es gibt viele Plattformen, die Ihnen dabei helfen können, eine vorübergehende, kostenlose Unterkunft bei Privatpersonen zu finden. Zum Beispiel diese hier:

Wenn Sie keine Unterkunft gefunden haben - keine Panik! Dann fahren Sie in das nächstgelegene Ankunftszentrum oder die Landesaufnahmestelle. Dort bekommen Sie Unterkunft und Verpflegung. Dort gibt es auch weitere soziale Beratung und Gesundheitsversorgung. Sie werden registriert und erhalten weitere Informationen.

Muss ich mich registrieren?

Ja, aber machen Sie sich keine Sorgen, wenn Sie sich nicht gleich nach Ihrer Ankunft bei den Behörden gemeldet haben. Viele Behörden sind aktuell überlastet. Wenn Sie in einem Ankunftszentrum oder einer Landesaufnahmestelle untergebracht sind, werden Sie dort auch registriert. Wenn Sie bei Ihren Freunden oder Verwandten wohnen,
informieren Sie die Ausländerbehörde in Ihrer Stadt. Berlin, Hamburg und München haben jeweils eigene Info-Seiten für Flüchtlinge aus der Ukraine.

Tipp: Sollten Sie Freunde oder Verwandte in Deutschland haben, geben Sie das unbedingt bei der Registrierung an. Sonst kann es sein, dass Sie in ein anderes Bundesland weitergeleitet werden.

Und noch ein Tipp: Sehr viele Menschen fahren derzeit nach Berlin und wollen dort bleiben. Als Folge sind die Unterkünfte dort überfüllt und die Behörden überlastet. Außerdem werden wohl die meisten Geflüchteten aus Berlin auf andere Bundesländer umverteilt. Wenn Sie keine Freunde oder Verwandte in Berlin haben, fahren Sie lieber in einen anderen, kleineren Ort.

Wie lange darf ich in Deutschland bleiben?

Nach der Registrierung erhalten Sie eine Aufenthaltserlaubnis nach §24 Aufenthaltsgesetz für ein bis zwei Jahre. Diese kann danach um ein weiteres Jahr auf dann insgesamt drei Jahre verlängert werde

Weitere Informationen


Information in English

Dear Traveller,

You can travel with your Ukrainian passport/ID card to Berlin, Dresden, Nuremberg and Munich. You do not need a ticket. Please show your Ukrainian ID (passport/ ID card) to the ticket inspector on the train upon request.

More information

The information below relates to different modes of transportation. For journeys with Länderbahn, please note the statements on "local trains". Regarding information on long-distance transport and the Help Ukraine Ticket, we recommend you to check the current regulations under the following link https://www.bahn.de/info/helpukraine. Thank you, your Länderbahn.

Assistance for Ukraine: FAQs

Do I need a ticket?

All you need to enter Germany is a Ukrainian passport or other identity document. If you have one of these, you can use any local or regional train.

Free tickets for long-distance trains are available from a DB Reisezentrum (DB Travel Centre) located in a station. These tickets are called "helpukraine" tickets. Our staff will provide you with a ticket to your destination, which can also be outside Germany.

Can I use any train with my Ukrainian passport?

Yes. Ukrainian refugees only need a passport to enter Germany from Poland, the Czech Republic and Austria on or after 1 March 2022. Refugees do not need any train tickets.

If you are travelling to be with friends, relatives or acquaintances on a long-distance train (ICE, TGV, RJX, IC/EC), you can get a free "helpukraine" ticket at any DB Reisezentrum (DB Travel Centre) or DB agency.

You can use local trains without any ticket, just with your ID document.

Helpukraine “ticket” for long-distance trains

 • Can I use a "helpukraine" ticket to get to a country to the west of Germany?

Anyone arriving in Germany from Poland, the Czech Republic or Austria can get a free "helpukraine" ticket at any DB Reisezentrum (DB Travel Centre) or DB agency. You can also use this ticket to get to destinations outside of Germany.

We are coordinating the final details with other national rail companies. At the moment, you can use the "helpukraine" ticket to get to destinations in the following countries/regions:

Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, France (ICE, TGV and Thalys), Luxembourg, Netherlands, Poland, Switzerland, Slovakia, and the Alto Adige/South Tyrol region of Italy if you take a Eurocity train going to Verona, Bologna or Venice.

 • Can I take Children with me?

Yes. You can take your children with you. Children aged 0-15 will be included on an adult's ticket.

 • How long will the assistance be available?

Our assistance for refugees will be available for the foreseeable future.

 • What trains can I use?

The ticket is valid on all of DB's long-distance trains. You can also use it on local and regional trains.

Lost property

You've lost something in the train or at the station? Please get in touch with us:

https://www.laenderbahn.com/tr... The passenger, who has lost anything, needs to indicate his complete postal address and prove his identity upon delivery of the lost property.

General Information about traveling by train

 • Please wear a mask.
 • You can take dogs with you. Dogs must wear a muzzle and be held on a leash.

More Information:

General Information

https://zugportal.de/collectio...

Stand: 10.03.2022