Sky Tower

Znajdujący się centrum Wrocławia Sky Tower to jeden z symboli stolicy Dolnego Śląska. Mierzący 212 metrów wysokości i liczący 51 pięter wieżowiec ze swoją ofertą usługowo-rozrywkową jest popularnym miejscem spotkań mieszkańców oraz przyjezdnych. Główną atrakcją Sky Tower jest najwyżej położony Punkt Widokowy w Polsce. Z 49. piętra rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na panoramę miasta i jego okolicy. Odwiedzający chętnie korzystają również ze znajdujących się w budynku restauracji, kawiarni, sklepów, lokali usługowych czy strefy rekreacyjnej, obejmującej m.in. kręgielnię, klub fitness wraz ze SPA i szkołę tańca.

Sky Tower odgrywa ważną rolę na kulturalnej mapie Wrocławia. Odbywają się tutaj liczne koncerty i wystawy. Przed wejściem do obiektu znajduje się oryginalna rzeźba Salvadora Dali „Profil Czasu”. Przedstawia „lejący się” zegar, umieszczony na 4-metrowym postumencie. Wewnątrz budynku działa Galeria Sztuki Współczesnej DNA, w której prezentowane są prace z dziedziny malarstwa, rysunku, grafiki i rzeźby młodych, utalentowanych artystów.

Obecnie wieżowiec przechodzi szereg zmian, mających podnieść jego atrakcyjność. Amatorów kulinarnych doznań na najwyższym poziomie zachwyci niebawem powstająca strefa Sky Kitchen. Przestrzeń będzie charakteryzować się intrygującym designem. Znajdzie się w niej 9 autorskich konceptów kulinarnych, oferujących wyjątkowe doznania smakowe. Dwa z nich, restauracja Alyki oraz Road, funkcjonują już w obiekcie. Już wkrótce w Sky Tower będzie można podziwiać największą w Polsce makietę kolejową. Kolejkowo zajmie powierzchnię ok. 1 650 mkw. Ten tętniący życiem miniaturowy świat w skali 1:25 niezwykle precyzyjnie odwzorowuje zabytki Dolnego Śląska, pomiędzy którymi poruszają się pociągi, tramwaje, a na ulicach można spotkać mieszkańców uchwyconych w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego.

Adres:

Powstańców Śląskich 95, 53-332 Wrocław

Czas pracy:

Codziennie od 09:00-21.00

https://galeria.skytower.pl/punkt-widokowy

rezerwacje@kasa.skytower.pl


Wróć do zestawienia