ČESKOLIPSKÁ SÍŤ ROZŠIČUJE SVOJE SLUŽBY!

Novou linkou L2 z Liberce přes „Křišťálové údolí Labe“ do Děčína.

„trilex rozšiřuje síť linek v severních Čechách“

Trilex se dále rozrůstá: Od 11. prosince 2022 bude zahájena druhá provozní etapa v severočeské "českolipské síti", kde bude nyní v provozu již druhá linka. Od změny jízdního řádu bude oranžové desiro jezdit také na lince L2, která spojuje okresní město Liberec v Jizerských horách s Českou Lípou a Děčínem v Polabí. Již od prosince loňského roku provozuje společnost Länderbahn CZ s.r.o. pod známou značkou "trilex" linku L4, která vede severojižním směrem mezi Rumburkem, Českou Lípou, Doksy a Mladou Boleslaví.

Obě linky objednává Liberecký kraj ve spolupráci se sousedními kraji Ústeckým a Středočeským. Přepravní smlouva byla uzavřena v loňském roce a potrvá do konce roku 2031. Na všech linkách budou nasazeny nízkopodlažní soupravy SIEMENS "Desiro Classic" (třída 642).

Moderně a pohodlně- naše flotila trilex

Naše modernizované vozy Desiro, které jsou vybaveny řadou doplňků, budou nasazeny i na novém úseku naší Českolipské sítě.

Modernizovaná vozidla Länderbahn přinášejí cestujícím na tratích v okolí České Lípy řadu výhod: jejich nízkopodlažní konstrukce výrazně zlepšuje přístup rodinám s dětmi, cestujícím se zavazadly nebo cestujícím s omezenou pohyblivostí. Vyšší výkonnost a dynamika vozidel zvýší přesnost, čímž se zvýší i spolehlivost přestupních uzlů v České Lípě hl.n..

Krásně navržené dětské koutky pro nejmenší a bezplatné připojení k síti WLAN pro dospělé se postarají o pohodové cestování.

Naše vozidla
870 A7023

Informace k nové trase v kostce

Naši objednatelé v síti trilex

Město Liberec je živým centrem severovýchodní části České republiky a po něm pojmenovaný okres Liberecký kraj. Jízdné IDOL platí téměř ve všech místních dopravních službách v Libereckém kraji - a v některých případech i za jeho hranicemi. Od roku 2010 může trilex využívat propojený tarif.

Trilex fixed width
mehr

Středočeský kraj je největším okresem v České republice a zahrnuje hlavní město Prahu. Díky dopravnímu sdružení pid (Pražská integrovaná doprava) funguje od roku 1992 integrovaný systém místní dopravy, který zahrnuje i druhé největší město okresu, Mladou Boleslav. Nyní můžete také cestovat na trilexu podle tarifu pid.

Trilex fixed width
mehr

Trilex působí v Ústeckém kraji od roku 2010. Region sousedí s dalšími třemi okresy v České republice a Sasku. Nejsevernější bod České republiky se nachází přímo v srdci našich trilexových tras. Pro jízdy v rámci Ústeckého kraje platí tarif federace DUK. Integrovaná nabídka autobusové a vlakové dopravy je viditelná už z dálky - například prostřednictvím jasně zelených regionálních autobusů v regionu.

Trilex fixed width
mehr

Dopravní svaz Horního Labe (VVO) a 12 dopravních společností, které s ním spolupracují, nabízejí obyvatelům a hostům regionu moderní místní dopravu.
Kromě hlavního města spolkové země Drážďany patří do oblasti působnosti sdružení okresy Meißen, Sächsische Schweiz-Osterzgebirge a západní část okresu Bautzen.

Trilex fixed width
mehr

Kam na výlet s trilexem v Trojzemí

2022 12 Plakat Ausflugsziele Decin

Děčín

Okresní město v údolí Labe je vstupní branou do Českého Švýcarska. Přechodem ze skalnatého světa Labských pískovců do mohutných výšin přilehlých šumavských nížin vzniká působivá přírodní kulisa, která vybízí k odpočinku, zábavě, objevování a relaxaci.

S naší trilex linkou L2 můžete tuto jedinečnou krajinu "poznat" pohodlně a snadno na cestě do Liberce a České Lípy. Impozantní děčínský zámek s růžovou zahradou a jednou z nejstarších architektonických památek v České republice stojí na skalnatém ostrohu přímo na Labi. Z vyhlídky na protějším Patýřské stěně, nedaleko zoologické zahrady, kterou si oblíbily rodiny s dětmi, můžete obdivovat působivé panorama údolí Labe a horské krajiny.

Železniční trať národního parku U28 zajišťuje přímé železniční spojení se sousedním Saským Švýcarskem, kde v Bad Schandau navazuje na S-Bahn do Drážďan.

Další výletní cíle v síti Trilex


2022 12 Plakat Ausflugsziele Zittau

Žitava

Městečko Žitava se nachází v nejjižnějším cípu Německa a je snadno a pohodlně dostupné linkou trilex L7 z Liberce.

Jen několik minut chůze od vlakového nádraží se návštěvníci dostanou do kompletně zrekonstruovaného centra města s pozoruhodnou novorenesanční radnicí na náměstí. Sousední kostel svatého Jana zaujme svou architekturou a dvěma odlišně řešenými věžemi.

Přírodní park Žitavské hory vás zve k výletům, odpočinku a objevování. Z přednádraží vyjíždí žitavská úzkorozchodná železnice, která vozí návštěvníky parním vlakem k horským památkám v lázeňských městech Oybin a Jonsdorf, výchozích bodech pro pěší a poznávací túry v Žitavských horách.

Další výletní cíle v síti Trilex


2021 12 Plakat Ausflugsziele Liberec 1

Liberec

Rozlehlé Staroměstské náměstí v centru Liberce zaujme mohutnou novorenesanční radnicí. Fantastický panoramatický výhled na Ještěd a Jizerské hory se naskýtne z 1 012 m vysokého Ještědu, místní hory okresního města Liberec. Za příznivého počasí je odtud výhled až na Žitavské hory, Krkonoše a rozlehlé Dolní Slezsko. Na horu s charakteristickou věžovitou stavbou ve tvaru obráceného trychtýře mohou výletníci vystoupat lanovkou nebo pěšky. Mezi speciální atrakce pro malé i velké patří vodní svět "Babylon" a vědecký park "iQLANDIA", kde můžete obdivovat planetárium, neobvyklé technologie a četné experimenty. Zvláštností jsou bílí tygři, které můžete obdivovat v zoologické zahradě.

Další výletní cíle v síti Trilex


2021 12 Plakat Ausflugsziele Mlada Boleslav

MLADÁ BOLESLAV

Navštivte kapucínský klášter a kostel svatého Václava - jen dvě z památek v Mladé Boleslavi a okolí.

Pokud dáváte přednost modernějšímu přístupu, navštivte Škoda Muzeum. Poskytuje vzrušující přehled historie vozů Škoda. Václav Laurin a Václav Klement založili společnost v Mladé Boleslavi v roce 1895. Nebyli spokojeni s kvalitou německého jízdního kola a rozhodli se, že si ho vyrobí sami. V roce 1925 byla firma prodána Emilu Škodovi, který jí dal jméno. Kromě muzea je samozřejmě možné po domluvě navštívit i továrnu.

Další místa určení v síti trilex


Aktuální jízdní řády od 11.12.2022

Všechny jízdní řády a nejnovější informace o změnách jízdních řádů, výlukách a omezeních naleznete  zde >