Trilex Ausflug Zittauer Schmalspurbahn Titelbild 1

Žitavská jednokolejná dráha

Parou do hor

Ze Žitavy jezdíme každý den párou do hor, tedy do regionu plného zážitků. Jízda malou lokomotivou, která patří k 130 let staré Žitavské jednokolejné dráze, je vždy jak pro velké, tak pro malé potěšením. Na jihovýchodu Saska Vás zvou k poznávací túře malebné skalnaté útvary z pískovce a malé horské vesničky s kouzelnými podstávkovými domy. V muzeích a dalších zařízeních vám bude představen svět plný fantastických pověstí a pohádek, které se utvářely v tomto regionu a pohoří. Z výchozího nádraží v Žitavě jsou provozovány parní lokomotivy k lázeňskému městu Oybin a Jonsdorf a zde je vzrušujícím způsobem cestujícímu ukazováno nádherné okolí. Objevte společně s námi, jaké poklady můžete ve fascinujících Žitavských horách najít.

TATO JÍZDENKA VÁS SEM DOVEZE

Trilex-Tagesticket- výlet po Sasku, Horní Lužici a Žitavských horách!

Pro jízdy s trilexem na tratích RB61 a RE2 do Žitavy!
Ať už sami nebo ve skupině až 5 osob. S jednodenní jízdenkou trilex můžete cestovat levně.
Náš rodinný bonus:
Až 3 děti ve věku od 6 do 14 let cestují zdarma!

trilex-Tagesticket
Trilex Ausflug Zittauer Schmalspurbahn Tipp Erlebnis
Trilex Ausflug Zittauer Schmalspurbahn Tipp Erlebnis

ZÁŽITKOVÁ PARNÍ ŽELEZNICE

Žitavská úzkokolejka přichází každý rok s něčím novým, aby se jízda parním vlakem stala zážitkem. Nabízí například prohlídku s bylinkami, kdy se zejména rodiny mohou vydat na poznávací cestu s léčitelkou Christinou Cieslak. Ve vlacích městské stráže cestující přivítá kapitán městské stráže nebo jeho pobočník a provede je zábavnou prohlídkou města. Gurmánské vlaky, vlaky s hudebníky a cesty časem do minulosti dělají z cestování parním vlakem skvělý zážitek.

Mnoho dalších akcí a informací nalezte zde: https://www.zittauer-schmalspu...

Trilex Ausflug Zittauer Schmalspurbahn Tipp Oybin
Trilex Ausflug Zittauer Schmalspurbahn Tipp Oybin

LÁZNĚ A HORY OYBIN

Cíl dnešní cesty parníkem: hora Oybin ve stejnojmenném lázeňském městě. Pokud si objednáte dobrodružnou túru, služebná Brunhilda vás provede Ritterschluchtem (Rytířskou roklí) až na vrchol a poví vám o legendách a mýtech, včetně té o tajemném Jungfernsprungu. Na vrcholu budete odměněni výhledem na zříceninu romantického hradního a klášterního komplexu. Pokud nejste tak dobří pěší, je nejlepší využít horský expres Oybin, který jezdí téměř až ke vstupu do zříceniny.

Trilex Ausflug Zittauer Schmalspurbahn Tipp Lausche
Trilex Ausflug Zittauer Schmalspurbahn Tipp Lausche

PĚŠÍ TÚRA NA LUŽ

Další zajímavostí Žitavských hor je Luž, nejvyšší bod tohoto nízkého pohoří na českoněmecké hranici, a Töpfer, mimořádná skalní brána s vyhlídkovou plošinou.


Dostupnost trilexem

Žitavská úzkokolejka se nachází ve stanici Zittau, která je součástí sítě trilex tratí na trati RE2/RB60 Drážďany - Žitava -Liberec.

VYHLEDÁNÍ SPOJENÍ

:
h

z

na

Zákaznické centrum

Adresse:

Bahnhofstraße 41

02763 Zittau

Tel.: 03583 540540

Öffnungszeiten: täglich 8:30 Uhr bis 13:30 Uhr

Správná vstupenka pro Váš výlet

V závislosti na místě, kde žijete, jsou k dispozici různé jízdenky, které mohou být pro vaši cestu vhodné: Z Drážďan je dobrou volbou jednodenní jízdenka Trilex. Z Bischofswerdy platí skupinový tarif ZVON.

Jakmile se rozhodnete, můžete si jízdenku zakoupit také přímo ve vlaku - samozřejmě bez příplatku.

trilex-Tagesticket