Trilex ausflug doksy titelbild

DOKSY | HIRSCHBERG AM SEE

Navštivte nejoblíbenější rekreační oblast v severních Čechách

Rekreační středisko Doksy, německy Hirschberg am See, leží na břehu Máchova jezera a nabízí svým hostům čistý odpočinek a rozmanitost. Najdete zde vše, co k rekreační oblasti patří: hotely a penziony, udržované pláže a stezky, renesanční zámek s parkem a navíc zachovalé staré město s historickými dřevěnými domy. Pokud se chcete dozvědět více o historii tohoto kraje a potřebujete další informace, navštivte Informační centrum Doksy, kde získáte také tipy na výlety do okolí. Doksy jsou také výchozím bodem pro mnoho dalších výletů, například do České Lípy, Nového Boru, Litoměřic, Děčína, Mladé Boleslavi, Prahy, Liberce a mnoha dalších.

Výletní vlaky do Doks z Drážďan

První červencový víkend a ve dnech 5. a 6. července jezdí mezi Drážďany a Doksy také i výletní vlak Trilex z Drážďan. Vlak odveze cestující z Drážďan přes Žitavu a Liberec do krásného kraje kolem Máchova jezera bez přestupu. Výletní vlaky jezdí s přímou cestou tam brzy ráno a zpět v podvečer. Celková doba jízdy je přibližně 3,5 hodiny.

Pravidelná víkendová linka na území ČR pak jezdí od 1.7.2023 až do 3.9.2023 vždy v sobotu a v neděli a ve dny státních svátků. Vlak vyjíždí v 9:41h z Liberce a v Doksech vystoupíte v 11:02h. Z Doks vyjíždí zpět v 16:54h a do Liberce dorazí v 18:24h.

Trilex ausflug doksy tipp machasee
Trilex ausflug doksy tipp machasee

MÁCHOVO JEZERO

Máchovo jezero, obklopené jemnými bílými písečnými plážemi, harmonicky zapadá do krajiny mezi typickými šumavskými kuželovitými horami, hlubokými lesy a hrdými zříceninami hradů. Obrovské možnosti rekreace dělají z každého pobytu zážitek. Zaujme především plážový volejbal, výlety lodí a člunů, dětská hřiště, minigolf, půjčovna kol, lesní cesty značené pro běžce, tenisové turnaje, závody plachetnic a tradiční každoroční běh kolem jezera. Máchovo jezero je navštěvováno především v letních měsících. Ale i ostatní roční období zde mají své osobité kouzlo.

▶ Pouze 10 minut chůze od vlakového nádraží.

Trilex ausflug doksy tipp burg bezdez
Trilex ausflug doksy tipp burg bezdez

ZŘÍCENINA HRADU BEZDĚZ

Další turistickou atrakcí je zřícenina hradu Bezděz, která je nedílnou součástí krajiny a cílem většiny výletů do okolí. Ačkoli než se k nim dostanete, musíte absolvovat poměrně dlouhé stoupání, fascinující výhled do krajiny za tu námahu stojí.

▶ Pěšky z nádraží asi 2 hodiny.

Trilex ausflug doksy tipp schloss lemberk
Trilex ausflug doksy tipp schloss lemberk

HRAD LEMBERK

Hrad Lemberk stojí na strmém skalnatém výběžku vybíhajícím z plochého kopce mezi Lämbergem a Markersdorfem asi 2 km severovýchodně od Jablonného v Podještědí. Hrad Lemberk byl založen pravděpodobně ve 40. letech 13. století jako pohraniční pevnost, která měla střežit důležitou obchodní cestu z Čech do Žitavy. Původní název hradu "Löwenberg" je odvozen od lvice ve starém rodovém erbu Markwartingů.

Trilex ausflug doksy tipp krkavci skala
Trilex ausflug doksy tipp krkavci skala

KRKAVČÍ SKÁLA

Krkavčí skála je vyhlídkové místo s nádherným výhledem na romantickou soutěsku Jizery. Tato oblíbená vyhlídka byla před více než 100 lety opatřena kovovým zábradlím. Nabízí především výhled do údolí Jizery a na protější stranu na Měděnec. Kromě smrkových lesů pokrývají strmé svahy zbytky téměř přirozeného podhůří s bukem, javorem klenem a jedlí. Přírodní rezervace je domovem několika vzácných druhů rostlin a živočichů, které jsou chráněny zákonem. Návštěva zde rozhodně stojí za to.

Informační centrum Doksy

Adresa:

Zámek Doksy

Valdštějnská 183

472 01 Doksy

Tel: +420 487 872 067

Otevírací doba:

Červenec a srpen

Po - So: 9:00 - 18:00 hod.

Neděle: 9:00 - 14:00 hod.

Červen a září

Po - Pá: 9:00 - 12:00 + 13:00 - 17:00 hod.

Sobota: 9:00 - 12:00 hod.

v ostatních měsících

Po - Pá: 8:00 - 12:00 hod.