Evropské město Görlitz

Jedno z nejkrásnějších měst Německa

Výjimečná kulisa města, rozmanité hospůdky, atmosféra německo-polského evropského města, pohodové nakupování, výlety do překrásné přírody – Görlitz má co nabídnout. Prohlédnout si můžete přes 5 století evropské architektury. 4000, z velké části rekonstruovaných, památek z doby gotiky, renesance, baroka a secese okouzlují každoročně tisíce návštěvníků.

Autentické panorama již od 50. let pravidelně inspiruje domácí i světovou kinematografii, mj. i Hollywood. Natáčel se zde oskarový snímek „Předčítač“ s Kate Winslet v hlavní roli nebo také film kultovního režiséra Quentina Tarantina „Hanebný pancharti“ v hlavní roli s Bradem Pittem a v neposlení řadě film „Grandhotel Budapešť“ režiséra Wes Andersona. Romantická zákoutí původní architektury lákají i mnoho významných fotografů módní branže.

V Görlitz se dají propojit kulturní a přírodní zážitky. Zajímavá muzea tradic, umění a historie nadchnou stejně tak jako konzerty v „malé Semperoper“, görlitzkém hudebním divadle a každoročně pořádané akce jako jsou jazzové dny nebo mezinárodní pouliční divadelní festival ViaThea. Kdo je ve svém volném čase rád aktivní v přírodě, ten si může zaplavat v nedalekém Berzdorfském jezeře, zkusit některý z nabízených vodních sportů, navštívit ZOO nebo se na kole jen tak projet po cyklostezce Odra-Nisa. Německo-polské evropské město zkrátka dokáže překvapit svou všestranností.

Adresa:

Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH / Görlitz-Information
Obermarkt 32
02826 Görlitz

http://www.goerlitz.de/tourismus

willkommen@europastadt-goerlitz.de


Zpátky na přehled