Obecné informace
Při plánování cesty prosím zohledněte tyto změny. Všechny nenaznačené vlaky jezdí podle pravidelného jízdního řádu. Na náhradní dopravu si vyhraďte o něco více času a v případě potřeby využijte dřívější spojení, abyste bezpečně stihli navazující vlaky. Omlouváme se za případné nepříjemnosti. Jízdní řády jsou průběžně aktualizovány. Před cestou prosím zkontrolujte možné změny. V případě dotazů je naše zákaznické centrum k dispozici kdykoli.
Výluka tratě s náhradní autobusovou dopravou
Období:
27.06. (00:00 hod.) - 15.08.2026 (00:00 hod.)
16.08. (00:00 hod.) - 23.08.2026 (00:00 hod.)
24.08. (00:00 hod.) - 14.09.2026 (00:00 hod.)
Trasa:
München Hbf - Hof Hbf
Úseky:
Marktredwitz Weiden(Oberpf)
Marktredwitz Schwandorf
Rozsáhlé práce v kolejišti a na další železniční infrastruktuře prováděné správcem infrastruktury DB InfraGO povedou v období od 27. června do 14. září 2026 k několikatýdenním výlukám vlaků na linkách oberpfalzbahn RB 23 a alex RE 23. Náhradou bude zavedena autobusová doprava. V závislosti na fázi stavby a konkrétním období se budou lišit dotčené úseky tratí i železniční linky.
Marktredwitz ↔ Weiden
Fáze výluky 1: 27. 6. – 15. 8. 2026 a Fáze výluky 3: 24. 8. – 14. 9. 2026
- Vlaky linek oberpfalzbahn RB 23 a alex RE 23 nebudou v provozu.
- Náhradní autobusy budou jezdit každou hodinu se zastávkami ve všech mezilehlých stanicích (doba jízdy: 1 hodina 23 minut).
- Navíc budou každé dvě hodiny jezdit expresní autobusy linky RE 2, které nezastavují ve Wiesau (doba jízdy: 50 minut).
Marktredwitz ↔ Weiden ↔ Schwandorf
Fáze výluky 2: 16. 8. – 23. 8. 2026 (rozšíření uzavřeného traťového úseku až do Schwandorfu)
- Vlaky linek oberpfalzbahn RB 23 a alex RE 23 nebudou v provozu.
- Náhradní autobusy za linku RB 23 budou zastavovat ve všech mezilehlých stanicích. Vzhledem k délce trasy bude ve Weidenu nutný přestup z jednoho náhradního autobusu na další.
- Kromě toho budou mezi Marktredwitzem a Schwandorfem jezdit každou hodinu expresní autobusy se zastávkou ve Weidenu.
Podrobnosti naleznete v přiložených jízdních řádech. Omlouváme se za vzniklé komplikace a děkujeme za pochopení.
Zastávky náhradní autobusové dopravy
Altenstadt(Waldnaab) Marktredwitz Schwandorf Weiden (Oberpf) Wiesau (Oberpf)Cestování bez bariér
Nepodaří se zaručit nepřetržité nasazení bezbariérových nízkopodlažních autobusů. Cestujícím s omezenou mobilitou se proto doporučuje předem se zaregistrovat prostřednictvím online formuláře nebo prostřednictvím celonárodní linky Mobilního servisního centra: +49 30 65 212 888
Přeprava kol a kočárků
Přeprava kol v náhradních autobusech je možná pouze při dostatečné kapacitě a nelze ji zaručit. Kočárky jsou přepravovány jen v omezeném rozsahu.
Jízdenky pro náhradní dopravu
Všechny jízdenky jsou platné i v náhradních autobusech. Na náhradních autobusech se však jízdenky neprodávají. Jízdenky si prosím zakupte předem online nebo u automatů na nádraží.