Europejskie miasto Görlitz

Odkryj jedno z najpiękniejszych miast w Niemczech

Niezwykła sceneria miasta, klimatyczne miejsca, atmosfera europejskiego niemiecko-polskiego miasta, spokojne zakupy, wycieczki o imponujących krajobrazach - Görlitz ma wiele do zaoferowania. Tutaj możesz doświadczyć ponad 500 lat europejskiej historii budownictwa. 4000 w większości starannie odrestaurowanych pojedynczych zabytków z okresu gotyku, renesansu, baroku, secesji i okresu przemysłowego pozwala tysiącom turystów zachwycać się każdego roku.

Od lat pięćdziesiątych autentyczne miejskie pejzaże inspirowały krajowych i międzynarodowych twórców filmowych, w tym filmowców z Holly-wood. Film „Der Vorleser“ , w którym grała Kate Winslet został w Hollywood nagrodzony Oskarem. Takie nagrody otrzymały filmy: „Inglourious Basterds“ reżyserii Quentina Tarantino i „The Grand Budapest Hotel“ reżysera Wes Anderson. Fakt iż wyżej wymienione filmy nagrywane były w plenerze miasta Görlitz są wielką dumą i zaszczytem mieszkańców. Miasto Görlitz jest również popularnym miejscem do robienia zdjęć produkcji mody ze względu na jego poszczególne budynki i place, które zachowały się w oryginalnym stanie.

W Görlitz można połączyć doświadczenie kulturowe z naturą. Ekscytujące muzea tradycji, sztuki i historii są równie ekscytujące jak np. koncert symfoniczny „kleinen Semperoper" w Teatrze Muzycznym w Görlitz oraz coroczne wydarzenia, takie jak ,,Dni Jazzu‘‘ czy międzynarodowy festiwal teatrów ulicznych ,,ViaThea‘‘. Kto lubi spędzać wolny czas na łonie natury, może uprawiać sporty wodne lub po prostu popływać w jeziorze Berzdorfer See, które znajduje się w pobliżu miasta. Można również odwiedzić rezerwat przyrody i park zwierząt lub wybrać się na wycieczkę rowerową wzdłuż ścieżki rowerowej Odra-Nysa. Polsko-niemieckie miasto europejskie zaskakuje swoją różnorodnością.

Adres:

Wszystkie informacje dotyczące pobytu w Görlitz

Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH / Görlitz-Information
Obermarkt 32 (Postanschrift: Fleischerstr. 19)
02826 Görlitz

Tel.: +49 3581 - 4757 0
Fax: +49 3581 - 4757 47

http://www.goerlitz.de/tourismus

willkommen@europastadt-goerlitz.de


Wróć do zestawienia