V sobotu a neděli přímo z Liberce pčímo do Doks, ráno tam a večer zase zpátky

V sobotu 2. července odstartoval jako v loňském roce výletní vlak mezi Libercem a Doksy. Bez přestupu Vás náš vlak odveze  z Liberce až do krásného kraje kolem Máchova jezera.

Sezónní vlaky jezdí od 2. července do 28. srpna 2022 o všech sobotách a nedělích i  ve dnech státního svtku 5. a 6. července 2022.

Spoje vyráží z Liberce v 9:41 a přijíždí v 11:02 do Doks. Na zpátešní cestu můžete vyrazit z Doks v 16:55 a do Liberce dorazíte v 18:23.

V průběžných spojích z  Liberce do Doks uplatníte jak trilexovou denní jízdenku, tak jízdenku Euro Nisa (z Bischofswerdy).

Trilex denní jízdenka od 23 € + 8 € za cestujícího (do 5 osob)
- veškeré informace naleznete zde >>
Euro-Nisa-Ticket od 16 € z Bischofswerdy do Doks 
- všechny informace naleznete zde >>

Tipy na výlet

Máchův kraj je malebná oblast rozkládající se jižně od města Česká Lípa. Nese jméno po českém básníkovi K. H. Máchovi, který si tuto oblast velmi oblíbil a zasadil do ní děj některých ze svých literárních děl. Turistické centrum oblasti, Máchovo jezero je obklopeno vrchy Ralské pahorkatiny se zříceninami několika hradů, z nichž nejznámější jsou Bezděz a Ralsko.

Máchovo jezero je vyhledávané zejména v letních měsících, kdy poskytuje osvěžení a rekreaci tisícům návštěvníků. Leží uprostřed lesů a v jeho okolí vedou četné turistické trasy i cyklotrasy. Nejznámějšími rekreačními středisky této oblasti jsou Doksy a Staré Splavy. Jsou východiskem výletů za turistickými zajímavostmi jak do nejbližšího okolí, tak i ke vzdálenějším místům. Pestrý program nabízí i v oblasti sportu - tenisové turnaje, turnaje v plážovém volejbalu, jachetní závody na jezeře, či každoroční běh kolem Máchova jezera. V zimě láká návštěvníky běh na lyžích a bruslení na zamrzlé ploše Máchova jezera a dalších rybníků.

Oblast Českolipska patří k vyhledávaným rekreačním oblastem především díky rozmanitosti krajiny, je velmi přitažlivá pro příznivce turistiky, cykloturistiky i milovníky historie. Ráz krajiny dotvářejí zejména rybníky, z nichž nejznámější jsou Holanské rybníky a Hamerský rybník ve známém rekreačním středisku Hamr na Jezeře. Velké množství hradů a zámků vypovídá o bohaté historii tohoto kraje. Odnepaměti zde sídlily významné šlechtické rody a mnohá města Českolipska byla sídelními městy.

Oblast Kokořínska návštěvníky překvapí množstvím turistických cílů a ojedinělých míst s bohatou historií a přírodními krásami. Nad skalními srázy Kokořínského údolí se nachází hrad Kokořín, známý působením slavného loupežníka Babinského. Okolí Kokořína, takzvaný Kokořínský Důl, je turisticky velmi atraktivní oblastí.

https://www.liberecky-kraj.cz/dr-cs/1228-hrad-bezdez.html
http://www.windsurfingmachac.cz/home/
https://www.liberecky-kraj.cz/dr-cs/1249-zamek-doksy.html
https://www.liberecky-kraj.cz/.../10535-naucna-stezka-se...
https://www.liberecky-kraj.cz/.../18364-z-doks-na-kokorin...
https://www.liberecky-kraj.cz/.../18360-na-provodinske...