Trilex Ausflug Bischofswerda titelbild

BICHOFSWERDA A OKOLÍ

Brána do Horní Lužice

Zasazeno do nádherné Lužické pahorkatiny, je město Bischofswerda označováno nejen jako „Brána do Horní Lužice“, ale v lidové řeči také láskyplně jako „Schiebock“. Z náměstí to není daleko k rozmanitým kulturním a volnočasovým zážitkům.

S městem je také těsně svázáno dílo malíře Carla Lohse. Jemu je věnována galerie v biskupském sídle. Budova postavená ve stylu klasicismu představuje kulturní výchozí bod, oslňuje svojí architekturou a láskyplně ztvárňuje vnitřní dvůr. Od doby nového ztvárnění středověkého jádra města, dominuje náměstí moderní věž Mediaturm.

S výškou o 12,27 metry symbolizuje věž první listinnou zmínku města z roku 1227.

Trilex Ausflug Bischofswerda tipp stadt
Trilex Ausflug Bischofswerda tipp stadt

NÁMĚSTÍ BISCHOFSWERDY

Mnoho legend se váže k vzniku jména „Schiebock“. Jedna z nich se odkazuje k dřevěné káře s jedním kolem, kterou bylo dříve převáženo zboží. Tři z nich jsou na náměstí Altmarkt zabudovány do laviček. Historický obrázek města Bischofswerda spojuje dějiny s modernou a je ovlivněn radnicí v klasicistním stylu, kašnou Paradiesbrunnen a měšťanskými domy kolem dokola náměstí Altmarkt.

▶ K náměstí je to od nádraží 5 minut pěší chůzí.

Trilex Ausflug Bischofswerda tipp tierpark
Trilex Ausflug Bischofswerda tipp tierpark

ZVÍŘECÍ PARK A PARK KULTURY

Nedaleko centra města se nachází zvířecí a kulturní park Bischofswerdy, který je provozován s pomocí lidí s postižením. Na pozemku velkém asi 1 hektar žije 300 zvířat 60 různých živočišných druhů, přičemž největší pozornost upoutávají medvědi. Pravidelně se v parku konají prázdninové nabídky a akce, například Tierpark-Rallye nebo tradiční „Vánoce ve zvířecím parku“. Od roku 2011 je v parku, přímo mezi medvědy a papoušky, také velké zážitkové podium, na němž se hraje především při různých akcích.

▶ K zvířecímu parku je to od nádraží pouze 10 minut pěšky.

Trilex Ausflug Rammenau bis Butterberg tipp region
Trilex Ausflug Rammenau bis Butterberg tipp region

ZAJÍMAVOSTI K VIDĚNÍ V REGIONU

Z prostranství před nádražím jezdí autobus č. 520 do Rammenau, do “nejkrásnější vesnice Německa“. Při tolika superlativech je to o to více překvapivé, jak osamělé jsou všechny ty romantické cestičky kolem kopečků, luk a polí za překrásných jarních a letních dnů.

Trilex Ausflug Rammenau bis Butterberg tipp schloss rammenau
Trilex Ausflug Rammenau bis Butterberg tipp schloss rammenau

BAROKNÍ ZÁMEK RAMMENAU

Zde Vás očekává jeden z nejlépe zachovaných barokních venkovských zámků v Sasku. Rammenau je známé díky svému půvabnému parku, stylovým salónům a rytířskému panství, které patří k sídlu. Zvnějšku je to pohádkový zámek nových časů. V restaurovaných místnostech se mohou návštěvníci prostřednictvím trvalé výstavy k 300. výročí „300 Jahre Schloss- und Baugeschichte“ blíže informovat o dějinách celého sídla.

▶ Po 15minutové jízdě autobusem linkou 520 je to dalších asi 15 minut pěší chůzí.

Trilex Ausflug Rammenau bis Butterberg tipp butterberg
Trilex Ausflug Rammenau bis Butterberg tipp butterberg

VÝHLED Z HORRY BUTTERBEG

Pouze vrchol hory Butterberg zvládá prolomit zdejší téměř meditativní ticho. Díky své šarmantní výletní restauraci a rozhledně se o víkendech stává oblíbeným výletním cílem pro rodiny. Po odpočinku a osvěžení je možno lehce seběhnout přes louky zpět do Rammenau. Pod alejí člověk cestou do vesnice míjí rybník Niederteich, kovárnu Alte Schmiede a pokračuje dále skrze poklidnou selskou čtvrť k nejlépe zachovanému baroknímu venkovskému zámku Saska. Nejpozději nyní je také čas pro požitkářskou přestávku v anglické zahradě!


Dostupost trilexem

Drážďany leží přímo v síti linek trilexu a je možno se sem dostat také rychlíkem RE 2 z Liberce bez přestupu.

VYHLEDÁNÍ SPOJENÍ

:
h

z

na

Drážďanská informační kancelář u Frauenkirche

QF Passage, Neumarkt 2, 01067 Dresden

nebo přímo na hlavním nádraží (Kuppelhalle, naproti schodům vedoucím na nástupiště 3)

Telefon +49 351 501 501
Fax +49 351 501 509
E-Mail info@dresden.travel

Vhodná jízdenka pro Váš výlet

Využijte pro Vaši jízdu ticket „Liberec-Dresden-Spezial“. Svoji jízdenku můžete získat přímo u průvodčího ve vlaku – samozřejmě bez přirážky. Je jedno, jestli jedete sami nebo ve skupině až pěti osob – s jízdenkou „Liberec-Dresden-Spezial“na svých cestách ušetříte

Náš bonus pro rodiny: až tři děti mezi 6. – 14. rokem cestují s Vámi zadarmo

JÍZDENKY